Mým záměrem je umožnit co největšímu počtu majitelů automobilů ŠKODA podrobnější seznámení.

11- Škoda Yeti

Header_Yeti_HP_stopy.jpg
Header_Yeti_HP_stopy.jpg
Nový model Škoda Yeti charakterizuje symbióza jedinečného designu, bezpečnosti, funkčnosti a komfortu.

Nový model s sebou přináší nové motorizace a nová technická řešení, jako je režim Off-road přizpůsobující nastavení elektronických systémů jízdě v terénu, elektricky ovládaná dvoudílná panoramatická střecha nebo upevňovací systém s vodorovnými lištami a posuvnými háky v zavazadlovém prostoru.

První SUV značky Škoda je připraveno přijmout Vaše výzvy a překonat veškerá očekávání.


Exteriér

Pro přední část vozu, které dominuje výrazně tvarovaná maska chladiče obklopená čtveřicí světlometů, je synonymem zábava a radost
z jízdy, zatímco zadní část pětidveřové karoserie s kolmou výklopnou zádí evokuje praktické využití.

Kompaktní rozměry nového vozu Škoda Yeti zaručují snadnou ovladatelnost a obratnost
ve městě, svébytný robustní vzhled SUV, který umocňují široké blatníky a stříbrné nájezdové kryty, slibuje skvělé zážitky i v terénu.

Prosklené plochy oken ve spojení s černě lakovanými sloupky tvoří výrazné designové celky exteriéru, které spolu s elektricky ovládanou dvoudílnou panoramatickou střechou a podélným střešním nosičem symbolizují vzdušnost modelu Yeti.

 

Interiér

Nová Škoda Yeti nabízí cestujícím mimořádnou prostornost, variabilitu a míru komfortu.

Vyšší pozice sezení přináší pocit bezpečí, výborný výhled z vozu i snadnější nastupování. Příjemně tuhé výplně, zvýrazněné boční vedení sedadel a nastavitelné bederní opěry eliminují únavu při dlouhých cestách. Systém tří samostatných zadních sedadel VarioFlex zaručuje maximální variabilitu interiéru
i zavazadlového prostoru.

Pro model Yeti byla speciálně navržena nová přístrojová deska podtrhující svěží a přitom decentní design interiéru. Samozřejmostí je dostatek odkládacích prostor a použití hodnotných materiálů. Vybírat lze až
z 16 různých kombinací barevnosti přístrojové desky, potahových látek a ozdobných dekorů.

yeti_experience_900x200.jpg
300x380_dimensions.jpg
Vnější rozměry  
Délka (mm):

4223

Šířka (mm):

1793

Výška (mm):

1691

Světlá výška (mm):

180

Rozvor náprav (mm):

2578

Výška nákladové hrany (mm):

712

Rozchod kol vpředu/vzadu (mm):

1541/1537

   
Vnitřní rozměry  
Šířka v loktech vpředu/vzadu (mm):

1446/1437

Prostor pro hlavu vpředu/vzadu (mm):

1034/1027

Objem zavazadlového prostoru min./max. (l):

405/510*

Objem zavazadlového prostoru při sklopených/vyjmutých zadních sedadlech (l):

1580/1760


*) Hodnota závisí na poloze opěradel a pozici zadních sedadel


Motorizace
Paleta pohonných jednotek určených pro model Yeti zahrnuje dvě benzinové a tři naftové motorizace. Všechny agregáty jsou čtyřválcové, řadové, přeplňované turbodmychadlem, umístěné vpředu napříč, s přímým vysokotlakým vstřikováním paliva. Vyznačují se nízkou spotřebou a plní požadavky emisní normy EU 5.

4x4
Pohon všech čtyř kol modelu Yeti zajišťuje propracovaný systém mezinápravové spojky Haldex 4. generace, která umožňuje hospodárný provoz při zachování výborné trakce. Upravená zadní víceprvková náprava s širším rozchodem kol dodává vozu větší stabilitu při jízdě v terénu a propůjčuje vozu excelentní jízdní vlastnosti na silnici.
Yeti_53.jpg
Benzinové motory - obrázek

Benzinové motory - obrázek

Zcela novým motorem v nabídce automobilky Škoda bude benzinový čtyřválec 1,2 TSI/77 kW. Základní motorizace modelu Yeti je určena pro verzi s pohonem předních kol. Nabídku doplňuje osvědčený motor 1,8 TSI/118kW.
Dieselové motory  - obrázek

Dieselové motory - obrázek

Další novinkou, která se v modelu Yeti objeví, je motor 2,0 TDI CR DPF, který je k dispozici ve dvou výkonových variantách 81  a 103 kW. Trojici uzavírá agregát 2,0 TDI CR DPF dosahující nejvyššího výkonu 125 kW.
Mechanické převodovky - obrázek

Mechanické převodovky - obrázek

Šestistupňové převodovky přinášejí radost z precizního a rychlého řazení rychlostních stupňů. Pětistupňová převodovka je určena pouze pro vozy s pohonem předních kol a motorem 2,0 TDI CR DPF/81 kW.
Automatická převodovka  - obrázek

Automatická převodovka - obrázek

Technicky vyspělá sedmistupňová převodovka s možností automatické nebo sekvenční manuální volby převodových stupňů bude nabízena s motorem 1,2 TSI/77 kW a pohonem kol přední nápravy.
Header_Yeti_BlueSky.jpg
Vlastní vyhledávání
Aukční portál
TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one