Mým záměrem je umožnit co největšímu počtu majitelů automobilů ŠKODA podrobnější seznámení.
 - obrázek

- obrázek

Octavia dostala nový motor 
26.7.2010
Řadu benzinových motorů modelu Škoda Octavia doplnil čtyřválec 1,2 TSI/77 kW s přímým vstřikováním a přeplňováním turbodmychadlem, známý z modelu Yeti.

Díky vysokému výkonu a maximu točivého momentu 175 Nm v rozmezí otáček 1550 – 4100 otáček je tato velmi pružná pohonná jednotka ideální jak do města, tak pro dálniční provoz. Motor je volitelně k dispozici se šestistupňovou manuální převodovkou nebo také ve verzi se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG.

Moderní motor sleduje trend downsizingu (menší objem s vysokým výkonem). Umožňuje tak spojit úspornost a ohleduplnost k životnímu prostředí s přesvědčivými jízdními vlastnostmi. Octavia 1,2 TSI s kombinovanou spotřebou 5,7 l/100 km plní normu EU 5 a je nejúspornější benzinovou motorizací modelové řady Octavia. Díky nízkým emisním hodnotám (134 g CO2/km) významně přispívá ke snižování emisního průměru vozů Škoda. Zákazníkům je Octavia 1,2 TSI k dispozici od února 2010. Cena vozu ve verzi Prima je 353 900 Kč.

"Na náš objemově nejmenší agregát jsme skutečně hrdí; představuje ideální kombinaci nejnovějších technologií, úsporného provozu a ekologického přístupu k provozu automobilu. Je to vyspělá pohonná jednotka nabízející výborné jízdní vlastnosti za každých okolností," řekl Eckhard Scholz, člen představenstva Škoda Auto zodpovědný za technický vývoj.

Zdroj: Škoda Mobil

31.07.2010 16:40:17
Petr h
Vlastní vyhledávání
Aukční portál
TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one