Mým záměrem je umožnit co největšímu počtu majitelů automobilů ŠKODA podrobnější seznámení.

1- ŠKODA AUTO a.s. INFORMACE

Škoda Auto a.s.

Škoda Auto a.s. je největší český výrobce automobilů. Sídlí v Mladé Boleslavi. Svým obratem, tržbami a počtem zaměstnanců patří k nejdůležitějším článkům českého hospodářství. Firma je rovněž největší český exportér posledních let. Podnik s více než stoletou tradicí je od roku 1990 součástí koncernu Volkswagen Group.

Škoda Auto má nyní tři hlavní závody. Všechny působí v Česku, a to v Mladé Boleslavi, Vrchlabí a Kvasinách.

Vedle nich pronikl podnik také do zahraničí. Škodovky se montují v hlavním městě Bosny a Hercegoviny Sarajevu (Volkswagen Sarajevo), dále v ukrajinské Zakarpatské oblasti (ZAT Evrocar), v kazachstánském Kamenogorsku (JSC Azia Avto), ruském městě Kaluga (Volkswagen Rus), indickém Aurangabadu (Skoda Auto India Ltd.) a v čínské Šanghaji (SVW China).

České závody

Závod v Mladé Boleslavi zabírá plochu o celkové rozloze 2,5 kilometru čtverečním. Z jejich pásů tam sjíždějí nové Octavie a Fabie.

Závod v Kvasinách je domovem pro montáž Superbů a Roomsterů.

Vrchlabí jsou pak domovským závodem pro Octávie.

 

Vedení společnosti

Ve společnosti Škoda Auto a.s. se nekoná valná hromada, její působnost vykonává jediný akcionář. Jde o společnost Volkswagen International Finance N.V. se sídlem Herengracht 495, 1017 BT Amsterdam, Nizozemské království, zapsaná v rejstříku vedeném Kamer van Koophandel Amsterdam pod číslem 331 48825.

Od 1. října 2007 je předsedou představenstva společnosti Škoda Auto Dipl.-Ing. Reinhard Jung. Od prvního září 2010 ho vystřídá Winfried Vahland.

Zajimavosti a Novinky
 - obrázek

- obrázek

 

 

Škoda Auto uvažuje o změně loga, tady je utajovaný návrh


15.11.2010

Největší tuzemská automobilka Škoda Auto uvažuje o změně loga, které má mít jednodušší grafiku, avšak jeho ústředním motivem zůstane legendární okřídlený šíp. Informaci a první fotografie návrhu nového loga s odvoláním na podnikový list Škodovácký odborář zveřejnil server Auto.cz. Automobilka se k informacím o změně loga odmítá vyjádřit. V historii automobilky, která sahá až do roku 1895, by to bylo v pořadí šesté logo."K prezentaci návrhů došlo po jmenování nových členů dozorčí rady, kteří se seznámili jak s logem, tak s návrhy budoucích modelů. Podoba připravovaného loga ale nebyla publikována a automobilka samotná nic komentovat nechce," uvedl server Auto.cz.Podle dostupných informací si má nové logo zachovat tradiční zelenou barvu, která ale bude tvořit pozadí kruhu s bílým okřídleným šípem uvnitř. Nyní má šíp zelenou barvu a pozadí je bílé.Autoři nového znaku také navrhli umístit nápis Škoda auto pod kulaté logo. Na stávajícím znaku je nápis součástí vnějšího černého kruhu, který na novém logu chybí.Stávající černo-zelené provedení loga používá Škoda Auto od roku 1999. Předchozí firemní znak s okřídleným šípem, který měl modro-bílou barvu, mladoboleslavská automobilka používala od roku 1926.

 - obrázek

- obrázek

Skončila výroba modelu Octavia první generace  

9.11.2010
Poslední vůz Octavia první generace sjel z montážní linky v závodě Škoda Auto ve Vrchlabí. Od roku 1996 bylo vyrobeno 1 442 126 kusů tohoto úspěšného modelu.

Modelová řada Octavia je pilířem úspěchu značky Škoda a v přerodu společnosti Škoda Auto
v celosvětově úspěšnou automobilku hrála Octavia Tour první generace klíčovou roli. Úspěch
modelové řady Octavia dále pokračuje aktuální druhou generací a rovněž druhou generací provedení Tour. Před několika týdny navíc česká automobilka prezentovala v podobě studie
Octavia Green E Line první koncept vozu s čistě elektrickým pohonem (už příští rok má na silnice
vyjet testovací flotila).

První Octavia v novodobé historii společnosti sjela z výrobní linky v roce 1996 a byla průlomovým modelem, který svou kvalitou, designem, jízdními vlastnostmi a cenou pomohl změnit image značky Škoda. Ta se stala synonymem pro spolehlivé vozy, zaměřené na potřeby řidičů žádajících praktický
a bezpečný rodinný vůz. Plánování modelu začalo již v roce 1992 a Octavia se stala prvním automobilem vyvinutým ve vlastní režii značky poté, co se Škoda Auto stala součástí koncernu Volkswagen. V roce 1998 přišla varianta kombi a později také pohon všech kol. V roce 2000 prošel úspěšný model modernizací.

"Octavia je srdcem značky Škoda. Je ztělesněním našich hodnot a představuje bezkonkurenční nabídku prostoru, vysokou praktičnost a maximální orientaci na rodinu. Tyto hodnoty přenáší
Octavia na silnice již 14 let. A stejné hodnoty bude tato modelová řada reprezentovat i nadále",
řekl předseda představenstva Škoda Auto Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland.

Octavia přinesla nové motory i technologie
Mezi tyto moderní prvky patří automatická převodovka, pohon všech kol, šestistupňová převodovka, kotoučové brzdy na zadní nápravě, ale i prvky bezpečnosti jako ESP, ASR nebo EDS. Octavia také představila v historii značky první pohonné agregáty s turbodmychadlem, a to jak benzinové,
tak naftové. Zlomová byla také technologie vstřikování u naftových motorů. Zde došlo k přechodu
ze vstřikování "do komůrky" na přímý vstřik (TDI/SDI). Modelová řada od svého vzniku stabilně nabízí stále se rozšiřující portfolio úsporných a spolehlivých moderních agregátů.

Octavia znamenala pro Škoda Auto revoluci v designu
Důkazem je nejen česká Národní cena za design v roce 1999, ale také vůz atraktivní pro zákazníky
po celých čtrnáct let prodeje. Zcela nové pojetí karoserie v podobě liftback dodnes podtrhuje bezkonkurenční objem zavazadlového prostoru v této třídě a usnadňuje jeho využití při nakládání
a vykládání zavazadel. Karoserie liftback se stala jedním z poznávacích znaků této úspěšné modelové řady.

Octavia první generace získala řadu prestižních cen
Například ocenění Car of the Year, nebo Nejlepší vůz v kategorii kombi ve Velké Británii. Na tato významná ocenění navazuje Škoda Auto v roce 2004 modelem Octavia druhé generace, který prošel
v roce 2008 modernizací. Četná ocenění, mezi která patří např. Auto Trophy 2008 a 2009, AutoBest 2010 či Best Family Car 2010, jsou jasným důkazem pokračování v úspěšné cestě modelové řady Octavia.

Do dnešního dne více než 2 862 000 prodaných vozů Octavia po celém světě
V nabídce je široká paleta provedení vozu od naftové a benzinové sportovní verze RS po variantu Scout pro volný čas se zvýšenou světlou výškou a paketem pro špatné cesty, který vůz chrání i mimo běžný silniční provoz. Pro zákazníky kladoucí důraz na komfort a luxus je v nabídce výbavový stupeň Laurin & Klement, zatímco ekologicky orientované řidiče osloví verze GreenLine se sníženou spotřebou a emisemi CO2.

Úspěchy modelu Octavia dále rozvíjí koncept Green E Line, který Škoda Auto představila
na mezinárodním autosalonu v Paříži jako další krok k trvale udržitelné mobilitě v osobní dopravě.
Vůz poháněný elektromotorem vyjede na silnice již v roce 2011, a to v rámci testovací flotily, která bude sbírat zkušenosti k dalšímu vývoji sériově vyráběného elektromobilu.

Škodovka zřejmě chystá návrat Felicie


Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto bude v Česku, Rusku a Číně vyrábět model označený A-Entry. Půjde o relativně levný vůz, který bude větší než Fabia Combi a menší než nová Octavia. Uvedl to ve čtvrtek na svých webových stránkách týdeník Ekonom. Nová škodovka, která má zaplnit mezeru po starší Octavii Tour, asi ponese název Felicia.

 - obrázek

- obrázek

Octavia dostala nový motor 
26.7.2010
Řadu benzinových motorů modelu Škoda Octavia doplnil čtyřválec 1,2 TSI/77 kW s přímým vstřikováním a přeplňováním turbodmychadlem, známý z modelu Yeti.

Díky vysokému výkonu a maximu točivého momentu 175 Nm v rozmezí otáček 1550 – 4100 otáček je tato velmi pružná pohonná jednotka ideální jak do města, tak pro dálniční provoz. Motor je volitelně k dispozici se šestistupňovou manuální převodovkou nebo také ve verzi se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG.

Moderní motor sleduje trend downsizingu (menší objem s vysokým výkonem). Umožňuje tak spojit úspornost a ohleduplnost k životnímu prostředí s přesvědčivými jízdními vlastnostmi. Octavia 1,2 TSI s kombinovanou spotřebou 5,7 l/100 km plní normu EU 5 a je nejúspornější benzinovou motorizací modelové řady Octavia. Díky nízkým emisním hodnotám (134 g CO2/km) významně přispívá ke snižování emisního průměru vozů Škoda. Zákazníkům je Octavia 1,2 TSI k dispozici od února 2010. Cena vozu ve verzi Prima je 353 900 Kč.

"Na náš objemově nejmenší agregát jsme skutečně hrdí; představuje ideální kombinaci nejnovějších technologií, úsporného provozu a ekologického přístupu k provozu automobilu. Je to vyspělá pohonná jednotka nabízející výborné jízdní vlastnosti za každých okolností," řekl Eckhard Scholz, člen představenstva Škoda Auto zodpovědný za technický vývoj.

Zdroj: Škoda Mobil

VÝROČNÍ ZPRÁVY
Vlastní vyhledávání
Aukční portál
TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one